Garden PUB Rosina (piváreň & pizzéria), Do Majera 13, 013 22 Rosina

Ako pripraviť rozpočet na svadbu?

Váš svadobný rozpočet ovplyvní aj počet hostí. Je na vás, či chcete veľkú alebo malú svadbu. Najlacnejšie vás vyjde komorná svadba na matrike, len v prítomnosti vašich svedkov, ktorú zavŕšite napríklad obedom v reštaurácii.

Ak chcete, aby s vami vašu radosť zdieľali všetci, ktorých máte radi, budete musieť dôkladne prehodnotiť jednotlivé položky svadobného rozpočtu, aby vás konečná cena svadby finančne nezaskočila.

Skôr než začnete so samotnými svadobnými prípravami, popremýšľajte i nad štýlom vašej svadobnej oslavy. Chcete honosnú svadbu s bohatou výzdobou alebo uprednostníte minimalizmus? Aj toto rozhodnutie bude mať vplyv na cenu svadby.

Skôr ako urobíte unáhlené rozhodnutie a kúpite si svadobné šaty za niekoľko tisíc eur, preberte to s vaším partnerom. Naplánujte si s ním spoločný víkend, kde si v pokoji premyslíte vaše spoločné predstavy o svadbe. Porozprávate sa o mieste, kde by sa mala uskutočniť. Vyberiete spolu hudbu, jedlo, nápoje a stanovíte si predbežný svadobný rozpočet.

Ten je pri ďalšej organizácii svadby mimoriadne dôležitý. Potvrdzuje to i majiteľka svadobnej agentúry Wedday Tatiana Stempelová: "Bez svadobného rozpočtu si organizáciu svadby neviem ani predstaviť. Väčšina príprav sú nekonečné excelové tabuľky - cenotvorba rôznych konceptov, úpravy rozpočtu podľa aktuálnych počtov hostí a podobne. Každý klient chce vopred vedieť, koľko čo stojí, nechce nič preplácať, ani zažiť po svadbe nepríjemné prekvapenie v podobe nepredvídaných výdavkov."

Svadba je vaším spoločným dňom, preto sa nesnažte za každú cenu presadzovať svoje požiadavky. Pevne si stanovte sumu, ktorú môžete na svadbu minúť a vytipujte si jednotlivé položky svadobného rozpočtu. Ku každej položke si napíšte jej prioritu a či ste schopní zabezpečiť si ju sami. Napríklad menovky na stoly vám ušetria niekoľko desiatok EUR. Nad ich výrobou môžete s kamarátkami stráviť príjemný večer. 

www.gardenpubrosina.sk, 041/598 32 19