Garden PUB Rosina (piváreň & pizzéria), Do Majera 13, 013 22 Rosina

Ak ste pozvali 50 hostí, vráti sa vám na svadobných daroch približne 3 500 EUR.

Svadobné dary, ktoré pokryjú výdavky na svadbu

Hovoriť o peniazoch je veľmi citlivá téma. Ako teda oznámiť svadobným hosťom, že by vás namiesto ďalšieho hriankovača potešila finančná hotovosť, s ktorou naložíte podľa vlastných predstáv? Už pri odovzdávaní pozvánok na svadbu sa stretnete s otázkou, aký svadobný dar by vám urobil radosť. Môžete načrtnúť, že by vás potešila finančná hotovosť.

Je zvykom, že svadobčania vložia do obálky približne takú sumu, ktorú ste na nich na svadbe minuli a pridajú i niečo navyše. Ak rátame s cenou jedla približne 40 EUR na osobu a pripočítame nápoje, finančný svadobný dar od jedného pozvaného hosťa bude asi 70 EUR. Ak ste pozvali 50 hostí, vráti sa vám na svadobných daroch približne 3 500 EUR. Blízka rodina zvykne darovať i oveľa vyššiu čiastku.

Hneď po svadbe teda budete disponovať približne tretinou sumy, ktorú vás stála organizácia svadby. Z tejto sumy teda hravo pokryjete cenu za svadobnú hostinu (jedlo a nápoje) a prípadne zaplatíte ešte výzdobu. Alebo si z nej môžete zaplatiť svadobnú cestu. Prípadne ju investovať do nového bývania.

www.gardenpubrosina.sk, 041/598 32 19